LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Sevillas: Jemi në bisedime me Banegan dhe Baccan

Presidenti i Sevillas: Jemi në bisedime me Banegan dhe Baccan

Presidenti i Sevillas, Jose Castro konfirmon se Carlos Bacca është një opsion dhe po negociojnë me Ever Banegan, duke punuar për të sjellë njerëz që njohin futbollin spanjoll.

Reklama

Klubi spanjoll është i njohur për bisedimet me Interin për kthimin e Banegas, vetëm një vit pasi ai u largua si një agjent i lirë.

Banega 99 për qind kalon në Spanjë
Lexo po ashtu Banega 99 për qind kalon në Spanjë

Megjithatë, presidenti i klubit ka theksuar se janë duke shqyrtuar edhe kthimin e sulmuesit të Milanit, Carlos Baccas në skuadër.

“Ne jemi duke negociuar me lojtarë të ndryshëm, kjo është e vërtetë, dhe Ever Banega është mes tyre, pasi ai pëlqen idenë e kthimit në Sevilla”, ka thënë fillimisht Castro për gazetën AS.

Bacca siguron tifozët: Do të qëndroj te Milani
Lexo po ashtu Bacca siguron tifozët: Do të qëndroj te Milani

“Ne po punojmë për të sjellë njerëz që tashmë njohin futbollin spanjoll”, përcjell Telegrafi.

“Jemi duke kërkuar një sulmues i cili mund të shënojë shumë gola”.

“Bacca është një nga opsionet, duke parë që ai ka shënuar më shumë se 60 sosh. Unë mund të konfirmoj që po vlerësojmë kthimin e tij”, përfundoi Presidenti i Sevillas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori