LAJMI I FUNDIT:

A pranohet gol i tillë? Dy topa përfunduan në rrjetë dhe Reali Madridi merr fitore me gol të çuditshëm

A pranohet gol i tillë? Dy topa përfunduan në rrjetë dhe Reali Madridi merr fitore me gol të çuditshëm

Goli i çuditshëm është parë në ndeshjen e ligës së tretë spanjolle mes Atletico Baleares dhe Real Madrid Castillas, përndryshe ekipi i dytë i Realit, i cili gjithashtu ka arritur një fitore minimale me rezultatin 1:0.

Domethënë, në portën e Baleares në të njëjtin sulm dhe në të njëjtin moment në minutën e 72-të të ndeshjes kanë hyrë dy topa.


Mesfushori i Castillas, Nico Paz, ekzekutoi një goditje dënimi nga krahu i djathtë dhe dërgoi një harkim nga toka në zonën e rreptësisë dhe  dikush nga tribuna hodhi një tjetër top në lojë.

Topi i hedhur nga Paz u hodh në dërgua nga lojtari kundërshtar Alberto Villapalos në tentativë për të larguar, ndërsa topi nga tribuna u hodh nga i njëjti lojtar dhe po ashtu u fut në rrjetë.

Edhe pse lojtarët e Balerese kërkuan anulimin e golit për shkak të dy topave në fushë, gjyqtari vlerësoi se topi i dytë nuk ndikoi në rezultatin e aksionit.

Kësisoj u pranua një gol i rrallë në futboll, pasi zakonisht kemi parë gjyqtarët duke anuluar aksionet kur kanë hyrë dy topa në fushë.

Fjala vjen, Real Madrid Castilla është në vendin e 13-të në ligën e tretë spanjolle, ndërsa Baleares është në pozitën e parafundit të 19-të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori