Portugalia shënon fitoren e radhës nën orkestrimin e het-trikut të Ronaldos (Video)

Kombëtarja e Portugalisë e ka shënuar fitoren e radhën në Grupin B për kualifikimet në botërorin Rusia 2018, duke mposhtur Ishujt Faroe me rezultat 5-1.

Portugalia ka fituar ndaj Ishujve Faroe pa asnjë problem duke dominuar gjatë gjithë takimit, me Cristiano Ronaldon, i cili ishte në top-formë.

Momenti i golit të parë të CR7

Ylli i Real Madridit ka kaluar kombëtaren e tij në epërsi qysh në minutën e tretë të ndeshjes me një supergol me gërshërë.

Ronaldo ishte përsëri në minutën e 29, i cili dyfishoi  epërsinë me një gol të shënuar nga penalltia, ndërsa Ishujt Faroe ngushtuan rezultat në 2-1 në minutën e 38 me golin e Rogvi Baldvinsson.

Në pjesën e dytë, ishte William Carvalho, i cili shënoi në minutën e 58 për 3-1, ndërsa Ronaldo kompletoi het-trikun në minutën e 65 dhe rezultatin përfundimtar 5-1 e vulosi Nelson Oliveira në minutën e 85.

Pas shtatë ndeshjeve, Portugalia ka mbledhur 18 pikë dhe gjendet e dyta në grup me tri pikë më pak se Zvicra lider. /Telegrafi/