Holanda do të përballet me Portugalinë në finalen e Ligës së Kombeve të dielën në Estádio do Dragão.

Kampionët evropian të vitit 2016 kaluan në finale pasi e mposhtën Zvicrën me rezultat 3-1 të mërkurën, fal het-trikut fantastik të Cristiano Ronaldos.

Ronaldo dhe Xhaka (Foto: Granit Xhaka/Instagram)

Në ndeshjen e dytë Holanda arriti që ta mposht Anglinë duke e rikthyer rezultatin nga 0-1 në 3-1.

Holandezët kthehet sa i përket kombëtareve në krye, dhe do të luajnë në finale të Ligës së Kombeve.

Memphis Depay . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Përballja mes Portugalisë dhe Holandës pritet të jetë speciale dhe e fortë. /Telegrafi/