LAJMI I FUNDIT:

Poirier mposhti McGregorin edhe me pikë në raundin e parë

Poirier mposhti McGregorin edhe me pikë në raundin e parë

Conor McGregor është mposhtur nga Dusin Poirier në UFC 264, por kjo erdhi vetëm pas ndalesës nga gjyqtari dhe mjeku në fund të raundit të parë, pasi irlandezi pati një thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës.

Reklama

McGregor ka humbur takimin ndaj Poirier në fund të raundit të parë në meçin e zhvilluar në Las Vegas.

Humbja e irlandezit nuk erdhi me ndonjë nokaut, por pas ndalesës nga gjyqtari dhe mjeku, ndërsa McGregor nuk donte që kjo t’i shënohej si fitore Poirierit.

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier
Lexo po ashtu Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

Megjithatë, amerikani ishte më i mirë gjatë raundit të parë edhe në vlerësimet e gjyqtarëve me rezultat përfundimtar 30-25.

Tre gjyqtarët e meçit: Sal D’Amato, Derek Cleary dhe Junichiro Kamijo kishi dhënë pikë më shumë për Poirerin.

D’Amato (10-9), Cleary (10-8) dhe Kamijo (10-8) ishin pikët që i kishin dhënë për meçin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori