LAJMI I FUNDIT:

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

Conor McGregor është mposhtur nga Dusin Poirier në UFC 264, por kjo erdhi vetëm pas ndalesës nga gjyqtari dhe mjeku në fund të raundit të parë, pasi irlandezi pati një thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës.

McGregor ka humbur takimin ndaj Poirier në fund të raundit të parë në meçin e zhvilluar në Las Vegas.

Megjithatë, humbja e irlandezit nuk erdhi me ndonjë nokaut, por pas ndalesës nga gjyqtari dhe mjeku.


Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës
Lexo po ashtu Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës

Irlandezi pësoi një dëmtim të tmerrshëm, ku iu thye kyçi i këmbës, i cili ia pamundësoi ta vazhdojë luftën.

Më poshtë keni disa video të momentit fatal, kur kyçi i këmbës së McGregor u thye. /Telegrafi/

https://twitter.com/Udofia_/status/1414122102102364160

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori