Mauricio Pochettino po lidhet me një largim të mundshëm nga Tottenham Hotspuri në verë, gjersa kërkohet nga Juventusi.

Massimiliano Allegri u larguar nga italianët ditë më parë, pas pesë vitesh qëndrimi në Torino, duke fituar pesë tituj të kampionit në Serie A, por ka dështuar ta fitojë Ligën e Kampionëve edhe pse dy herë ishte në finale.

Argjentinasi ka folur në një konferencë për media rreth të ardhmes së tij, duke thënë se ai aktualisht është i fokusuar në finalen e Ligës së Kampionëve.

Massimiliano Allegri (Foto: Juventus/Twitter)

“Shikon, askush nuk është më i rëndësishëm se ndeshja që e kemi përpara. Ne jemi duke u përqendruar jo 100 për qind, por 200 për qind për të jemi të gatshëm për ndeshjen”, ka thënë trajneri argjentinas.

“Mendoj se ne mund të shkruajmë histori, ne mund ta shkruajmë historinë tonë, ne mund t’ua dëshmojë tifozëve tanë, njerëzve tanë”.

“Për të menduar tani për vete është paksa e turpshme dhe jo etike, pasi unë nuk jam i rëndësishëm se sa ndeshja që e kemi përpara. Çfarë do që të ndodhë me të ardhmen e tij, ne kemi gjëra më të mëdha për të bërë”, ka shtuar më tej Pochettino. /Telegrafi/