Trajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, po synon një ribashkim me mesfushorin e Tottenham Hotspur, Dele Alli.

Reprezentuesi anglez është në shitje te Spurs përpara afatit kalimtar të janarit dhe do të mirëpriste një ribashkim me Pochettinon.

Në të vërtetë te PSG, Alli do të gjente gjithashtu një mbështetës të tij, Leonardon, ku drejtori sportiv i klubit ka kohë që është përpjekur ta transportojë atë në Paris.

Tottenhami e lejon largimin e Alli Tottenhami e lejon largimin e Alli

Me Tottenhamin tani gati për të shitur, perspektiva e nënshkrimit të mesfushorit po rishikohet nga Leonardo në bisedimet me Pochettinon.

Alli luajti futbollin më të mirë të karrierës së tij nën argjentinasin te Spurs dhe do të përfitonte nga shansi për të luajtur sërish për menaxherin e tij të vjetër.

Reklama

Çmimi i tij ka rënë ndjeshëm dhe Alli nuk do t’i kushtonte klubit francez mbi 25 milionë euro. /Telegrafi/

Reklama