LAJMI I FUNDIT:

Po shkëlqen në Bundesliga, Augsburgu vendos ta blejë Mërgim Berishën nga Fenerbahce

Po shkëlqen në Bundesliga, Augsburgu vendos ta blejë Mërgim Berishën nga Fenerbahce

Mërgim Berisha është bashkuar me skuadrën gjermane Augsburg në ditët e fundit të afatit kalimtar veror.

Reklama

Sulmuesi shqiptar u huazua nga Fenerbahce te Augsburg pasi nuk kishte hapësirat e duhura në gjigantin turk.

Megjithatë vetëm pas tri ndeshjeve të zhvilluara me Augsburgun, Berisha ka treguar kualitetin që ka.

24-vjeçari ka shkëlqyer duke shënuar një gol e duke asistuar në një tjetër gjë që bëri skuadrën e tij t’i fitoj gjashtë pikë në dy sfidat e fundit.

Augsburgu ka vendosur ta blej Berishën dhe tanimë ka kontaktuar gjigantin turk Fenerbahce.

Skuadra gjermane ka vendosur të përdorë klauzolën e blerjes së kosovarit për shumën e katër milionë eurove.

Kujtojmë që Berisha më parë ka luajtur edhe për skuadra tjera si RB Salzburg, Liefering, Lask Linz, Altach e Magderburg. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori