LAJMI I FUNDIT:

Po kërkohet nga Leverkuseni, Arteta flet për situatën e Xhakës

Po kërkohet nga Leverkuseni, Arteta flet për situatën e Xhakës

Granit Xhaka është duke kaluar nëpër një sezon të jashtëzakonshëm me Arsenalin, ku ende janë në garë për titullin në Angli.

Reklama

Megjithatë ditëve të fundit kanë qarkulluar lajme të ndryshme në Angli dhe Gjermani që mesfushori do të largohet në verë nga Arsenali.

Skuadra gjermane Bayer Leverkusen është e gatshme t’i ofroj një kontratë afatgjate Xhakës, edhe pse largimi i tij nga Londra duket shumë i vështirë.

Për të ardhmen e Xhakës është pyetur edhe trajneri Mikel Arteta, i cili ka thënë se nuk dëshiron të flas për një gjë të tillë.

Trajneri spanjoll tha se i intereson vetëm ndeshja e radhës dhe jo të flasë për tregun e transferimeve dhe historitë që e lidhin Xhakën me skuadrat e tjera.

“Unë jam i fokusuar vetëm te Brightoni. Nuk dua të përgjigjem për histori të tilla për Granitin. Ai është një lojtar i rëndësishëm për ne dhe të gjithë kemi mendjen vetëm te ndeshja e radhës”, deklaroi Arteta.

Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm
Lexo po ashtu Xhaka drejt rikthimit në Bundesliga, një klub i ofron Arsenalit shkëmbimin e bujshëm

Xhakaka shtatë vite që është pjesë e Arsenalit, derisa ka kontratë me londinezët deri në verën e vitit 2024.

30-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 44 ndeshje zyrtare me londinezët ku ka shënuar shtatë gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori