LAJMI I FUNDIT:

Plani i Milanit për Ziyech dhe emrat tjerë për zëvendësimin e Calhanoglu

Plani i Milanit për Ziyech dhe emrat tjerë për zëvendësimin e Calhanoglu
(Foto: Instagram/hziyech)

Milani është i interesuar për huazimin e futbollistit të Chelseat, Hakim Ziyech, mirëpo janë edhe disa lojtarë të tjerë që monitorohen për të zënë vendin e Hakan Calhanoglu.

Mesfushori turk iu bashkua Interit si lojtar i lirë dhe nënshkroi kontratë deri në vitin 2024, ashtu që Rossonerët janë në kërkim të një zëvendësuesi të mundshëm të 27-vjeçarit.

La Gazzetta dello Sport dhe Sky Sport Italia raportojnë se Ziyech është prioritet i klubit italian, të cilin mund ta transferojnë vetëm në formë huazimi.

Kuqezinjtë e kanë mundësinë vetëm ta transferojnë ndonjë lojtar të lirë apo ta huazojnë, sepse tashmë kanë shpenzuar 40 milionë euro për shërbimet e Mike Maignan dhe Fikayo Tomori.

Zyrtare: Calhanoglu i bashkohet Interit
Lexo po ashtu Zyrtare: Calhanoglu i bashkohet Interit

Në bazë të këtyre njoftimeve, Dani Ceballos është një tjetër shënjestër e Milanit, por edhe Rafinha, Mattia Zaccagni, Amine Adli, Cengiz Under, James Rodriguez, Thomas Lemar dhe Adam Ounas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori