LAJMI I FUNDIT:

Plani masiv i Chelseat në verë: Largim i dhjetëra lojtarëve – por çfarë me Potterin

Plani masiv i Chelseat në verë: Largim i dhjetëra lojtarëve – por çfarë me Potterin

Chelsea është gati të zgjedhë trajnerin Graham Potter mbi një skuadër të dobët pas humbjes së tyre në derbin në Fulham këtë javë.

Reklama

Daily Telegraph raporton se pronarët e klubit nuk kanë diskutuar as mundësinë e shkarkimit të strategut anglez, por do të konsiderojnë një skuadër të qartë.

Drejtuesit e Chelseat duan një përmbysje të kulturës nën pronarin e mëparshëm Roman Abramovich, i cili mendohej se favorizonte lojtarët në vend të trajnerit kur ishte fjala për krizën.

Potter është “siguruar joformalisht” nga bordi i klubit se ai do të mbështetet për të bërë ndryshime gjatë afatit kalimtar.

Dhe ish-trajneri i Pulëbardhave është lutur për unitet mes ecurisë më të keqe të Chelseat në 12 vjet.

Pasi Fulham arriti fitoren e parë ndaj Bluve për 16 vjet, Potter tha: “Është e rëndësishme të qëndrojmë së bashku dhe të përpiqemi të kalojmë këtë periudhë të vështirë”.

“Është vërtet zhgënjyese, tepër sfiduese. Ndjej për mbështetësit”.

E ardhmja e sulmuesve si Hakim Ziyech, Christian Pulisic dhe Kai Havertz është në dyshime dhe pritet të jenë të parët që do të largohen nga “Stamford Bridge”.

Dhe megjithëse kartoni i kuq i Joao Felix në debutimin e tij rezultoi i kushtueshëm kundër Cottagers, Chelsea është gati të shpenzojë shumë për ta nënshkruar atë përgjithmonë.

Kjo është nëse anësori i huazuar nga Atletico Madrid vazhdon të impresionojë siç bëri në 58 minutat e para. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori