Pas një fillimi të dobët të sezonit, Krzysztof Piatek është i lidhur me një lëvizje që në janar nga AC Milan.

Klubi kuqezi ka nevojë për një sulmues që mund të garantojë gola dhe duket se marrëveshja me Zlatan Ibrahimovic është afër.

Sipas Daily Express, Piatek ka përfunduar në radarin e një klubi të Bundesligës si lideri RB Leipzing.

Timo Werner ka pasur një fillim të jashtëzakonshëm këtë vit sezonin, ndryshe nga Piatek, dhe RB Leipzig mund ta shes që në janar në ofertën e duhur.

Për të zëvendësuar gjermanin, ata kanë vendosur sulmuesin e Rossonerëve si njëri nga disa alternativave të tjera. /Telegrafi/