LAJMI I FUNDIT:

Petkovic: Minimumi është arritur, përmirësohemi në fazën tjetër

Petkovic: Minimumi është arritur, përmirësohemi në fazën tjetër
NIZHNY NOVGOROD, RUSSIA - JUNE 27: Vladimir Petkovic, Head coach of Switzerland looks on prior to the 2018 FIFA World Cup Russia group E match between Switzerland and Costa Rica at Nizhny Novgorod Stadium on June 27, 2018 in Nizhny Novgorod, Russia. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic, ka deklaruar se tashmë ekipi i tij ka arritur minimumin në këtë Kampionat Botëror.

Reklama

Tekniku i ekipit helvetik ka përgëzuar lojtarët për këtë mini – sukses.

Por, ai pati vërejtje për paraqitjen ndaj Kosta Rikës.

“Minimumi është arritur. Ne duhet që të ngritemi, në fillim kemi pasur shumë gabime dhe i kemi mundësuar kundërshtarit të afrohet”.

“Ne kemi bërë të gjitha që të pësojmë humbje, por nuk humbëm në fund”.

“Tash kemi shansin në 1/8-ën e finales që të përmirësojmë gjërat”, u shpreh Petkovic.

Zvicra takohet me Suedinë më 3 korrik nga ora 16:00. /Telegrafi/