Leonardo Bonucci tashmë është lojtari më i ri i skuadrës së Milanit.

Mbrojtësi ka kaluar në radhët e kuqezinjve për shumën prej 40 milionë euro duke braktisur Juventusin.

Por, shtohet pyetja kush përfitoi nga largimi i italianit dhe kush doli humbës prej këtij transferimi, transmeton Telegrafi.

Mediat tashmë italiane kanë gjetur fituesit dhe humbësit më të mëdhenj të lëvizjes më të bujshme deri më tani në afatin kalimtar të verës.

Më poshtë Telegrafi ju sjell disa prej këtyre personaliteteve, futbollistëve dhe trajnerëve.

Fitues

Massimilliano Mirabelli ka bërë punë mbresëlënëse rreth transferimeve duke marrë parasysh se është në vitin e parë si drejtori sportiv i Milanit

Trajneri Vincenzo Montella ka kompletuar qendër e mbrojtjes dhe nuk ka arsye në ankesa

Alessio Romagnoli do ta ketë partner në qendër të mbrojtjes një ndër lojtarët më të mirë të reparti

Daniele Rugani do të ketë mundësi që të tregojë veten te Juventusi

Serie A nuk iu largua një yll si në vitet e fundit

Humbës

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, i cili nuk arriti ta bind ish-lojtarin sa ishte në krye të shtabit teknik të Juventusit

Eusebio Di Francesco, llogaritet si trajner që do t’ia sjell titullin e kampionit të Romës, por deri më tani t’i bind zyrtarët e klubit për ndonjë super transfer

Dhe padyshim që humbësi më i madh është Juventusi. Bonucci ka ndërprerë si lojtar i bardhezinjve 1022 aksione që nga sezoni 2012/13. Ai ka lënë pas në këtë statistikë çdo lojtar tjetër në Serie A.