LAJMI I FUNDIT:

Perisic tallet me Ranocchian e Nagatomon pas fitores në derbi (Foto)

Perisic tallet me Ranocchian e Nagatomon pas fitores në derbi (Foto)

Interi fitoi në Derby della Madoninna me rezultat 3-2 në Serie A.

Reklama

Zikaltrit fituan ndaj Milanit me het-trikun e Mauro Icardit, por një nga më të mirët në fushë ishte edhe Ivan Perisic.

Perisic: Derbi special, shpresojmë të bëjmë mirë ndaj Napolit
Lexo po ashtu Perisic: Derbi special, shpresojmë të bëjmë mirë ndaj Napolit

Kroati asistoi te goli i dytë i argjentinasit, por ai u bë lajm edhe për talljet që i bëri Andrea Ranocchias dhe Yuto Nagatomos pas ndeshjes.

Perisic nëpërmjet rrjetit social Instagram bëri shaka me dyshen mbrojtëse, të cilët kritikohen shumë nga tifozët për gafat në fushë.

Për mbrojtësin italian ka shkruar: “Mirëmëngjesi kështu, Milano jemi ne”, dhe ka bashkangjitur një fotografi montazh ku shikohet Icardi duke festuar golin e fitores me fanellë të Ranocchias.

“Është normale që i gabon gjithë pasimet, idol”, ka shkruar Perisic për Nagatomon.

Ndeshja e ardhme e Interit është ndaj Napolit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori