LAJMI I FUNDIT:

Perisic afër largimit, Interi ka në listë dy zëvendësues për kroatin

Perisic afër largimit, Interi ka në listë dy zëvendësues për kroatin
Reklama

Ivan Perisic pritet të largohet nga Interi më së largu në fund të këtij edicioni, atëherë edhe kur i skadon kontarta.

Anësori kroat është i lumtur te Nerazzurët, mirëpo këta të fundit duan të gjejnë një anësor më të ri.


Sipas asaj që raporton La Gazzetta dello Sport, Perisic mund të largohet edhe në afatin kalimtar të janarit, me Interin që ka dy emra në listën e transferimeve.

Kampioni në fuqi i Serie A po tenton që të transferojë Mohamed Fares që aktualisht luan te Genoa, por është i huazuar nga Lazio, e Inzagi e kishte nën urdhrat e tij kur ishte te skuadra nga Roma.

Një tjetër lojtar që Interi po e kërkon është edhe Lucas Digne që aktualisht luan te Evertoni, derisa në Itali kishte luajtur për Romën.

Këto dy objektiva janë të arritshme për Interin, mirëpo do të shikojnë të nxjerrin më të mirën e mundshme nga këto marrëveshje.

Nga mediumi italian bëhet e ditur se njëri lojtarëve që transferohet te kampioni i Serie A, do të jetë i huazuar me opsion për ta blerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori