Përfundon ëndrra evropiane e Tiranës, kryeqytetasit të pafuqishëm përballë kampionëve të Zvicrës

Tirana bëhet skuadra e fundit shqiptare që eliminohet nga garat evropiane.

Kampioni në fuqi i Shqipërisë ka pësuar humbje në ndeshjen më të rëndësishme evropiane në histori të klubit.

Tirana luajti ndeshjen e ‘Play-Off’-it në Ligën e Evropës përballë kampionit në fuqi të Zvicrës, Young Boys Bern dhe pësoi humbi 3-0.

Bardhekaltërtit u mbrojtën mirë deri në minutën e 42-të kur vendasit shënuan golin e parë me Fassnacht për 1-0.

Pjesa e dytë nisi shumë mirë për Young Boys Bern të cilën në minutën e 52-të me Nsame ngritën epërsinë në 2-0.

Sulmuesi kamerunas Nsame në minutën e 64-të realizoi golin e dytë personal në këtë takim për rezultatin përfundimtar 3-0.

Tirana u mundua të bënte diçka më shumë, por ishte e pafuqishme përballë kampionëve zviceran që tani shkojnë në grupe të Ligës së Evropës. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre