Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke synuar mesfushorin e Valencias, Carlos Soler, për afatin kalimtar veror.

Mbretërit janë të etur të përforcojnë skuadrën për sezonin e ri, pasi edhe pse janë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, nuk kanë bindur me lojën e tyre.

Sipas mediumit El Confidencial, talenti i Valencias, Soler, është objektiv i lartë në listën e blerjeve të presidentin Perez.

Mourinho vazhdon ta ndjekë Solerin Mourinho vazhdon ta ndjekë Solerin

Presidenti i Realit është i bindur se Soler do të jetë një hap më i pëlqyeri se ai i Dani Ceballos dhe Marcos Llorente.

Soler gjatë një dueli me Denis Suarez (Getty Images)

Soler, 21-vjeçar, është i lidhur me Los Che deri në vitin 2021 dhe kontrata e tij mbart një klauzolë blerje prej 80 milionë eurosh.

Reali ka raporte të mira rreth vëzhgimit të Soler – si në aspektin e aftësive futbollistike dhe personalitetit të tij.

AS: Formacioni i së ardhmes në La Liga, Bardhi në bankën rezervë (Foto) AS: Formacioni i së ardhmes në La Liga, Bardhi në bankën rezervë (Foto)

Valencia është këmbëngulëse që ai nuk është në shitje, por Reali beson se ata do të zbusin qëndrimin e tyre me lojtarët që do të përfshihen në ofertën e tyre.

Ceballos, Llorente dhe Borja Mayoral do të jenë në mesin e atyre të rinjve që Real do t’i ofrojë Valencias si pjesë të shkëmbimit për Soler. /Telegrafi/

Llorente, Ceballos dhe Mayoral mendohet se do të ofrohen në këmbim të Solerit!