Milot Rashica dhe Sinan Bytyqi do të ndeshen sot mes vete në ligën e Holandës, Eredivisie.

Dy futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës do t’i masin forcat në mes vete në ndeshjen e vlefshme për kampionatin holandez.

Është fjala për futbollistët me tipare sulmuese, Milot Rashicën e Vitesses dhe Sinan Bytyqin e G.A. Eagles, shkruan Telegrafi.

Këta janë top 10 lojtarët që mund të luajnë ende për Kosovën (Foto) Këta janë top 10 lojtarët që mund të luajnë ende për Kosovën (Foto)

Rashica është në sezonin e dytë me skuadrën holandeze, teksa Bytyqi luan sezonin e parë pas huazimit nga Manchester City.

Para ndeshjes e cila fillon në ora 19:45, dy futbollistët kosovar janë takuar në objektet e stadiumit, ku Rashica është shprehur i lumtur që e takon përsëri Bytyqin. /Telegrafi/

19:45 VITESSE-GAE # nice to see you again???? ??@sinanbytyqi63

A photo posted by MR7 (@milotrashica7) on Sep 17, 2016 at 9:33am PDT