LAJMI I FUNDIT:

Pavarësisht akuzave – Alec Baldwin do të mbetet në rolin kryesor në filmin “Rust”

Pavarësisht akuzave – Alec Baldwin do të mbetet në rolin kryesor në filmin “Rust”
Alec Baldwin

Alec Baldwin do të mbetet ylli kryesor i filmit “Rust”, ndërsa pritet të vazhdojnë me xhirime.

Aktori 64-vjeçar po përballet me akuzat për vrasje të pavullnetshme në vdekjen e Halyna Hutchins në vitin 2021, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai nuk e tërhoqi këmbëzën.

Bashkëshorti i Hutchins, Matt, i cili ndan djalin dhjetëvjeçar me kinematografen e ndjerë, do të vazhdojë si producent ekzekutiv – një rol që ai e mori si pjesë e një padie për vdekje të padrejtë.

Halyna Hutchins (Foto: Instagram)

Do të rikthehet edhe regjisori i “Rust”, Joel Souza, i cili mbeti i plagosur nga të shtënat e asaj dite.

“Filmi është në rrugën e duhur për t’u përfunduar”, tha avokatja e “Rust Movie Productions”, Melina Spadone.

Prokuroria merr vendimin: Alec Baldwin do të akuzohet për vrasje të pavullnetshme për aksidentin fatal në xhirimet e filmit "Rust"
Lexo po ashtu Prokuroria merr vendimin: Alec Baldwin do të akuzohet për vrasje të pavullnetshme për aksidentin fatal në xhirimet e filmit "Rust"

Hutchins, 42-vjeçe, u qëllua për vdekje në setin e filmit jashtë Santa Fe më 21 tetor të vitit 2021.

Alec Baldwin (Foto: YouTube)

Më 19 janar, prokurorja e qarkut në Santa Fe, Mary Carmack-Altwies tha se do të akuzonte Baldwin dhe Hannah Gutierrez-Reed për dy akuza për vrasje të pavullnetshme.

Avokati i aktorit e ka quajtur akuzën ndaj yllit të “30 Rock” “një gabim të tmerrshëm drejtësie”.

Vendi ku ndodhi vrasja e kinematografes, Halyna Hutchins

Baldwin dhe Gutierrez-Reed do të akuzohen “në mënyrë alternative” – që do të thotë se juria do të vendosë fajësinë ose pafajësinë për cilën nga dy akuzat – vrasje e pavullnetshme ose vrasje e pavullnetshme në kryerjen e një akti të ligjshëm. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Nuk kam pasur kah t'ia mbaj", Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga bashkëshorti abuziv në Suedi

Magazina
E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e

E pazakontë në Big Brother VIP Albania: Erjola përgatit hallvën e "vdekjes" për çiftin Ilnisa-Meriton

Magazina
Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Njeriu më i pasur në Indi, Mukesh Ambani po marton djalin - Rihanna do të këndojë në dasmën milionëshe që zgjat tri ditë

Magazina
Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Luiz Ejlli i bën dhuratë Kiarës një veturë - zbulon targat e veçanta

Magazina
Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Rita Ora flet për ankthin dhe betejën me shëndetin mendor: Është shumë e vështirë në këtë industri

Magazina

"Të lutem babi ndalu", Drenusha tregon thirrjet që vajza e saj ia bënte ish-burrit në momentet agresive mes prindërve

Magazina
Kalo në kategori