Alexandre Pato ka lëshuar një ftesë në drejtim të ish-klubit të tij, Milanit, për të ardhur dhe për ta marrë atë.

Pato shënoi 63 gola dhe fitoi një Scudetto në gjashtë sezone me Milanin dhe tani momentalisht luan në Kinë për Tianjin Quanjian me trajner Fabio Cannavaron.

Por, sulmues brazilian e bëri të qartë se do të shijonte tej mase një rikthim në San Siro te Milani, pasi është klub që e dashuron.

Pato: Ndoshta kthehem një ditë në Itali Pato: Ndoshta kthehem një ditë në Itali

“Të shohësh Milanin kështu është e trishtuese, por ata kanë nevojë për durim”, ka thënë fillimisht 28-vjeçari për Gazzetta dello Sport.

Pato ishte idhull i tifozëve të Milanit (Getty Images)

“Tifozët e tyre ende në shikimin e tyre ekipin që fitoi gjithçka, por Milani ka ndryshuar shumë dhe rikthimi në krye nuk mund të ndodhë brenda natës”.

“Luajtja në Ligën e Evropës sërish është një hap i parë. Gattuso u dha atyre një tronditje dhe rinovimi i tij ishte vendimi i duhur”.

Pato: Milani është shtëpia ime Pato: Milani është shtëpia ime

“A do të kthehesha? Ata kanë pronarë kinezë dhe më pëlqen futbollit italian. Unë jam në dashuri me Milanin dhe qytetin, kështu që nuk mund të them jo”.

“Unë ende kam një vit e gjysmë të mbetur në kontratën time, por kurrë nuk them kurrë. Nëse Gattuso më thërret mua, mund të rekomandoj një sulmues atij”, përfundoi Pato. /Telegrafi/