Pronari i Chelseat, Todd Boehly dhe trajneri Thomas Tuchel janë gati të largojnë Hakim Ziyech pasi të huazojnë Romelu Lukakun.

Belgu, i cili ishte nënshkrimi rekord i Bluve kur u bashkua nga Interi në vitin 2021, do të kthehet në ish-klubin e tij për sezonin e ardhshëm.

Ai ishte golashënuesi më i mirë i Chelseat në të gjitha garat sezonin e kaluar, por shënoi vetëm tetë herë në Ligën Premier pas lëvizjes së tij prej 115 milionë euro.

Epoka e Boehlyt te Chelsea pritet të nisë me gjashtë top transferime - formacioni i bluve duket i "frikshëm" për çdo skuadër Epoka e Boehlyt te Chelsea pritet të nisë me gjashtë top transferime - formacioni i bluve duket i "frikshëm" për çdo skuadër

Megjithatë, ish- sulmuesi i Manchester United nuk ka gjasa të jetë i vetmi largim gjatë verës. Ziyech, i cili iu bashkua Chelseat nga Ajax në vitin 2020, thuhet se është në bisedime për një largim.

Reklama

Sipas Metro, Boehly dhe Tuchel janë të përgatitur të lënë marokenin të largohet për çmimin e duhur. Ish-ylli i Marokut, i cili la futbollin ndërkombëtar pas një mosmarrëveshjeje me trajnerin Vahid Halihodzic, kushtoi rreth 40 milionë euro pasi bëri përshtypje për Ajaxin në garën e tyre në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve 2018-19.

Reklama
Neymar u ofrohet top pesë klubeve - njëra ndër to është padyshim befasi e madhe Neymar u ofrohet top pesë klubeve - njëra ndër to është padyshim befasi e madhe

Milani mendohet të jetë ndër klubet e interesuara për Ziyech, pasi i garantoi vetes një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Kuqezinjtë fituan titullin e Serie A me vetëm dy pikë dallim nga rivali lokal Interi sezonin e kaluar dhe do të jenë të etur për të përmirësuar daljen e tyre në fazën e grupeve.

Reklama

Chelsea ka humbur tashmë dy ekipe të para këtë verë, me Antonio Rudiger që iu bashkua Real Madridit dhe Andreas Christensen gjithashtu u largua i lirë te Barcelona. Lojtarët e tjerë që u larguar janë Charly Musonda dhe Danny Drinkwater, por pronari i ri Boehly – i cili mori përsipër pas përfundimit të pronësisë 19-vjeçare të Roman Abramovich – pritet të financojë nënshkrimet e reja me shitjet e verës. /Telegrafi/

Reklama