Chelsea thuhet se do të shpenzojë mbi 200 milionë euro për gjashtë nënshkrime të reja këtë verë.

Pronari i ri i Blues, Todd Boehly është i etur për t’i dhënë trajnerit Thomas Tuchel lojtarët për të ngushtuar hendekun me Manchester Cityn dhe Liverpoolin.

Tuchel dhe ekipi i tij gjithashtu do të duhet të përballen me Tottenhamin dhe Arsenalin – ndërsa Manchester United mund të përmirësohet nën Erik ten Hag.

Pronari i Chelseat takohet me Jorge Mendesin për të projektuar transferimin e Ronaldos Pronari i Chelseat takohet me Jorge Mendesin për të projektuar transferimin e Ronaldos

Sipas Telegraph, Boehly i ka “premtuar” gjermanit disa nënshkrime, pas largimeve të Bruce Buck dhe Marina Granovskaia.

Chelsea ka shumë boshllëqe për të plotësuar në formacionin e tyre, veçanërisht në mbrojtje pas largimit të Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen – me Cesar Azpilicuetan dhe Marcos Alonson gjithashtu që duket se do të largohen.

Reklama
Reklama

Matthijs de Ligt është shfaqur si një objektiv kryesor, me raportimet që pretendojnë se holandezi e kërkon largimin nga Juventusi.

Përse nuk ka kuptim për Juventusin shkëmbimi i De Ligt me Wernerin, plus para Përse nuk ka kuptim për Juventusin shkëmbimi i De Ligt me Wernerin, plus para

Pas tij mund të vendoset Edouard Mendy, e që pritet edhe transferimi i asit të Sevillas dhe objektivi afatgjatë i Chelseat, Jules Kounde.

Dyshja mund të mbështesë mbrojtësin me përvojë Thiago Silvan në një treshe mbrojtëse, ose në mënyrë alternative partnere me njëri-tjetrin në një katërshe.

Në krah të mbrojtjes, por që vazhdojnë para janë edhe Ben Chilwell dhe Reece James.

Foto: The Sun

Por mesfusha e Chelseat mund të ndryshojë.

Në një skenar ëndrrash, Blutë do të rekrutojnë Declan Ricen nga West Ham – edhe pse ata pranojnë se do të jetë e vështirë ta marrin atë nga londinezët lindorë.

Reklama
Reklama

Sidoqoftë, nëse ata mund ta marrin atë, ai mund të jetë partneri i shokut të tij më të mirë Mason Mount në mesfushë.

Asnjë transferim deri më tani – por Chelsea po e ‘shtron tepihun’ për Neymarin Asnjë transferim deri më tani – por Chelsea po e ‘shtron tepihun’ për Neymarin

Përndryshe, ai do të ishte në gjendje të formonte një treshe të frikshme me N’Golo Kante dhe Mateo Kovacic, Jorginho ose Conor Gallagher të rikthyer.

Chelsea po synon shumë sulmues, duke përfshirë Raheem Sterling, Ousmane Dembele dhe Richarlison.

Foto: The Sun

Ata mund të formojnë një treshe vdekjeprurëse, ose të bashkëpunojnë me yjet ekzistues të Chelseat si Kai Havertz dhe Mount.

Romelu Lukaku do të largohet për në Inter si huazim dhe rrugën e tij pritet ta ndjekin edhe Timo Werner, Hakim Ziyech dhe Christian Pulisic. /Telegrafi/

Reklama