Adam Levine është frontmeni i bendit të njohur amerikan, “Maroon 5” dhe një ndër më të kërkuarit në treg.

Këngëtari ka pasur një paraqitje të jashtëzakonshme në ndeshjen kryesore të futbollit amerikan, i njohur si Rugby.

Por, jo çdo kush ishte i kënaqur me sjelljen e artistit, i cili u kritikua me rastin e zhveshjes së fanellës në skenën gjigante të Atlantas, “Mercedes Benz Arena”.

Adam Levine (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Megjithatë, 39-vjeçari i është përgjigjur kritikave përmes rrjeteve sociale duke falënderuar të pakënaqurit pasi që në këtë formë po i bëjnë të përmirësojnë performancat e tyre.

“Kur ne pranuam përgjegjësinë për të performuar tek SBHTS, unë nxora stilolapsin dhe vetëm shkruajta. Disa nga fjalët që më erdhën të shkruaj në atë moment gjetën vend tek balonat e mrekullueshme me drita që u ngjitën në qiell dhe zbritën gjatë mbrëmjes”, shkroi fillimisht ai.

Pasi fitoi në finalen e Super Bowl: Gisele Bundchen i dhuron një puthje pasiononte bashkëshortit kampion, Tom Brady Pasi fitoi në finalen e Super Bowl: Gisele Bundchen i dhuron një puthje pasiononte bashkëshortit kampion, Tom Brady

“Ne falënderojmë universin për këtë mundësi historike për të luajtur në evenimentin më të madh botëror. Dhe ne falënderojmë kritikët tanë që gjithmonë na shtyjnë për të vepruar më mirë! Një dashuri!”, pohoi Adam Levine.

Ndryshe, New England Patriots ka mbrojtur titullin e kampionit pas triumfit kundër Los Angeles Reims me rezultat 13:3. /Telegrafi/

View this post on Instagram

When we accepted the responsibility to perform at the SBHTS, I took out my pen and just wrote. Some of the words that came to me in that moment eventually made their way onto the incredible lanterns that flew high and low tonight. We thank the universe for this historic opportunity to play on the world’s biggest stage. We thank our fans for making our dreams possible. And we thank our critics for always pushing us to do better. One Love. ❤️ And the list of words is… Forgive Laugh Cry Smile Share Live Endure Embrace Remember Enlighten Preserve Inspire Sweat Fight Express Give Receive Elevate Climb Unify Fortify Soften Dance Scream Dream Educate Provide Inhale Exhale Persevere Stand Kneel Overcome Love Listen

A post shared by Adam Levine (@adamlevine) on Feb 3, 2019 at 5:44pm PST