Më shumë se 5,000 nxënës kënduan “Urime ditëlindja” për Lionel Messin në qytetin e tij të lindjes, ndërsa ai festoi në një ishull privat me gruan e tij dhe miqtë, përfshirë ish-bashkëlojtarin e Barcelonës, Luis Suarez.

Të rinjtë nga një orkestër në qytetin argjentinas të Rosario pushtuan rrugën në nderimin e ditëlindjes së legjendës së tyre në Memorialin ikonik të Flamurit Kombëtar pranë bregut të lumit Parana.

Vlerësimi befasues u transmetua në televizionin lokal, duke qenë pjesë e një kapitulli të ri të një programi të quajtur Mundo Leo, i cili i kushtohet yllit të Paris Saint-Germain.

Si babai, ashtu edhe i biri - djali i Leo Messit driblon të gjithë bashkëlojtarët e tij dhe shënon gol brilant Si babai, ashtu edhe i biri - djali i Leo Messit driblon të gjithë bashkëlojtarët e tij dhe shënon gol brilant

Ish-anësori i Liverpoolit, Maxi Rodriguez, ishte ndër ata që u shfaqën në ekran për të uruar Messin për ditëlindjen e 35-të përpara se fëmijët të vazhdonin me këngët e tyre.

Ylli i PSG -së mbushi 35 vjeç dje në Sa Ferradura pranë bregut verior të Ibizas dhe festoi me miqtë duke përfshirë Suarez dhe ish-mesfushorin e Arsenal dhe Chelseat, Cesc Fabregas dhe partnerët e tyre.

Gruaja e Messit, Antonela Roccuzzo dhe tre fëmijët e tyre Thiago, nëntë vjeç, Mateo, gjashtë vjeç dhe Ciro, katër vjeç, kanë qëndruar në një rezidencë që kushton mbi 280 mijë euro në javë në ishull me Cesc dhe gruan Daniella Semaan.

Një koleksion i madh të rinjsh i kënduan Messit Happy Birthday

Pothuajse në të njëjtën kohë me këngën “Happy Birthday” në Rosario për shtatë herë fituesin e Topit të Artë, ylli i PSG-së po shijonte pijet e mbrëmjes me miqtë e tij futbollistë dhe partnerët e tyre.

Udhëtimi i tij familjar në Ibiza erdhi dy javë pasi ai pushoi në rezidencën e tij pranë qytetit të tij të lindjes pas ndeshjeve ndërkombëtare.

Edhe këtë herë Messi e mposht Ronaldon: Argjentinasi thyen rekordin e portugezit për më së shumti fanella të shitura Edhe këtë herë Messi e mposht Ronaldon: Argjentinasi thyen rekordin e portugezit për më së shumti fanella të shitura

Aventurat e fundit të Messit me Argjentinën përfshinin një përballje në Wembley me Italinë, ku amerikanët e Jugut fituan 3-0.

Pushimet e Messit në Med pritet të jenë të fundit para se të kthehet në Paris për t’u përgatitur për sezonin e ardhshëm, i cili do të ndërpritet nga Botërori i Katarit. /Telegrafi/