LAJMI I FUNDIT:

Pamjet që tregojnë se futbollistët shqiptarë nuk e kënduan himnin e Maqedonisë së Veriut

Pamjet që tregojnë se futbollistët shqiptarë nuk e kënduan himnin e Maqedonisë së Veriut
(Foto: Screenshot/MRT1/Bandicam)

Maqedonia e Veriut e nisi me humbje pjesëmarrjen e parë historike në në një Kampionat Evropian, pasi pësoi me rezultat 3-1 nga Austria.

Reklama

Skuadra ballkanike u kualifikua në ‘Euro 2020’ përmes Ligës Ballkanike, ndërsa golin e parë historik për këtë përfaqësuese e realizoi veterani Goran Pandev, i cili në atë çast i barazoi shifrat. Mirëpo, më vonë austriakët i shënuan edhe dy gola të tjerë për ta fituar takimin.

Ndeshjen e zhvilluar në “Arena Nationala” në Bukuresht nga minuta e parë e nisën katër futbollistë shqiptarë.

Maqedonia e Veriut debuton me humbje në Euro 2020 në takimin ndaj Austrisë
Lexo po ashtu Maqedonia e Veriut debuton me humbje në Euro 2020 në takimin ndaj Austrisë

Ezgjan Alioski, Enis Bardhi, Arijan Ademi dhe Visar Musliu startuan në formacionin e përzgjedhësit Igor Angelovski.

Mirëpo, në momentin e intonimit të himnit shtetëror, derisa lojtarët maqedonas përpiqeshin ta motivojnë veten duke kënduar fuqishëm, futbollistët shqiptarë zgjodhën të mos e këndonin himnin e Maqedonisë së Veriut. /Telegrafi/

Luani dhe fitoni shpërblime këtu >

Më shumë lajme nga kampionati Euro 2020 >

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori