LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga paraqitja mbresëlënëse e Messit në debutimin te PSG

Pamje nga paraqitja mbresëlënëse e Messit në debutimin te PSG

Shumë tifozë të Barcelonës ende po përpiqen të kuptojnë faktin që Lionel Messi nuk luan më për klubin e tyre.

Reklama

Ylli argjentinas u largua nga Camp Nou pasi nuk arriti të nënshkruajë një kontratë të re me klubin ku ai u bashkua si një 13-vjeçar.

Vetëm kur ai bëri debutimin e tij me Paris Saint-Germain të dielën në mbrëmje, fakti ishte vërtetuar për disa tifozë që nuk e besonin një fakt të tillë (në mënyrë imagjinare).

Momenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre: Pothuajse i gjithë stadiumi thërriste pa ndalë emrin e Messit
Lexo po ashtu Momenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre: Pothuajse i gjithë stadiumi thërriste pa ndalë emrin e Messit

Por, Messi u inkuadrua nga banka rezervë për skuadrën e tij të re gjatë fitores 2-0 të PSG ndaj Reims.

Momenti që e gjithë bota e futbollit ka pritur ka ndodhur në minutën e 66-të, teksa në Stade Auguste-Delaune, PSG po avancopnte 2-0 falë dy golave nga Kylian Mbappe.

I veshur me numrin 30, Messit iu dha një pritje e jashtëzakonshme nga të gjithë në stadium.

Biletat për lojën u rishitën në internet deri në 6000 euro, me Reimsin që kishte lejuar mbi 20,000 tifozë. Para nënshkrimit të Messit, ata kishin shitur vetëm 6,000 bileta.

Pochettino pas fitores ndaj Reims: Industria e futbollit është e mbushur me spekulime, Mbappe është lojtari ynë
Lexo po ashtu Pochettino pas fitores ndaj Reims: Industria e futbollit është e mbushur me spekulime, Mbappe është lojtari ynë

Pra, si luajti Messi?

Ai mund të mos ketë shënuar, por gjashtë herë fituesi i Topit të Artë tregoi disa prekje dhe lidhje të mira kur filloi ndërtimin e aksioneve në fushë me shokët e tij të rinj të skuadrës. Ai gjithashtu përfundoi 20 nga 21 pasimet e tij të tentuara.

Nëse e keni humbur debutimin e tij, hidhini një sy sesi performoi Messi në videon kryesore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori