LAJMI I FUNDIT:

Momenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre: Pothuajse i gjithë stadiumi thërriste pa ndalë emrin e Messit

Momenti historik për PSG-në dhe tifozët e tyre: Pothuajse i gjithë stadiumi thërriste pa ndalë emrin e Messit

Lionel Messi mori një pritje të mrekullueshme në Stade Auguste Delaune në debutimin e tij të shumëpritur në Paris Saint-Germain kundër Reims.

Reklama

Fituesi gjashtë herë i Topit të Artë, i cili nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me skuadrën e Ligue 1 në fillim të këtij muaji pasi u largua nga klubi i fëmijërisë Barcelona, u duartrokit nga më shumë se 21,000 tifozëve të pranishëm.

PSG nënshtron ekipin e Reims në debutimin e Messit
Lexo po ashtu PSG nënshtron ekipin e Reims në debutimin e Messit

Minuta më vonë, ai zëvendësoi Neymarin në minutën e 65 -të dhe zhurma rreth stadiumit ishte e dukshme.

Argjentinasi nuk ishte në gjendje të paraqitjet kundër Strasburgut dhe Brestit, dhe për këtë arsye u ul në tribuna me shokët e tij të skuadrës. Por, tifozët më në fund morën një paraqitje të shkurtër të Messit të dielën në mbrëmje.

Notat e lojtarëve: Reims 0-2 PSG, Mbappe më i miri – vlerësimi i Berishës dhe Messit
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve: Reims 0-2 PSG, Mbappe më i miri – vlerësimi i Berishës dhe Messit

PSG arriti një fitore 2-0 falë dy golëshit nga Kylian Mbappe në atë që mund të ishte ndeshja e tij e fundit me fanellën e PSG.

Ja se si reaguan mediat sociale ndaj debutimit të Messit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori