LAJMI I FUNDIT:

Olimpia ia ndërpret kontratën Adebayorit pas vetëm katër ndeshjes

Olimpia ia ndërpret kontratën Adebayorit pas vetëm katër ndeshjes
(Foto: Luis Vera/Getty Images/Guliver)

Emmanuel Adebayorit i është treguar dera nga klubi i tij i ri, vetëm pas katër paraqitjeve të regjistruara.

Reklama

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Manchester Cityt dhe Tottenham Hotspur, iu bashkua ekipit nga Paraguai, Olimpia, në muajin shkurt.

Që atëherë, ai ka qëndruar në Togo duke qenë se pandemia e coronavirusit e ka ndërprerë sezonin në Amerikën Jugore.

(Foto: Luis Vera/Getty Images/Guliver)

Ndërsa tash, Olimpia ia ka ndërprerë kontratën 36-vjeçarit për shkak të problemeve për t’i kthyer në Asuncion.

Sipas njoftimit të klubit, kontrata e Adebayor është ndërprerë me marrëveshje të dyanshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori