LAJMI I FUNDIT:

Oleksandr Zinchenko zbuloi se çfarë i tha Alexander-Arnold pas turpërimit që i bëri

Oleksandr Zinchenko zbuloi se çfarë i tha Alexander-Arnold pas turpërimit që i bëri

Mbrojtësi i Arsenalit, Oleksandr Zinchenko zbuloi se çfarë i tha Trent Alexander-Arnold i Liverpoolit pas barazimit të tyre emocionues 2-2 në prill.

Ukrainasi pohoi se anglezi nuk kishte për qëllim ta turpëronteatë përpara se Roberto Firmino të shënonte për The Reds.

Ndeshja ishte një provë vendimtare për Arsenalin në garën për titull kundër Manchester Cityt. Topçinjtë kishin epërsi me dy gola, por Liverpooli u kundërpërgjigj dhe goli i Firminos, pas atij rasti mes dyshes, e çoi në barazim. Ky rezultat uli epërsinë e Arsenalit në krye në vetëm gjashtë pikë me një lojë më shumë se City.

Shakaja e shëmtuar e Jesus me Zinchenkon derisa bie një sirenë e ambulancës
Lexo po ashtu Shakaja e shëmtuar e Jesus me Zinchenkon derisa bie një sirenë e ambulancës

Pavarësisht momentit intensiv gjatë lojës, Zinchenko tha se Alexander-Arnold i tha personalisht se t’ia fuste topin mes këmbëve ishte i paqëllimshëm: “Kam folur me të pas ndeshjes në tunel”, shpjegoi Zinchenko në kanalin FIVE të Rio Ferdinand në YouTube.

“Ai tha: ‘Alex, do të jem i sinqertë me ty, nuk e prisja që të ta bëja atë. Në fund thjesht ula kokën dhe pashë se topi ishte ende me mua dhe pastaj pasi kuptova se e bëra u ndjeva keq'”.

“E dija se ai do të më takonte! E dija! Nëse i shihni fotot, gjunjët e mi po preknin njëri-tjetrin, e dija se kjo ishte mënyra e vetme që ai mund të kalonte përmes meje”, ka shtuar më tej Zinchenko. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori