Oklahoma triumfon me rikthim fantastik ndaj Houstonit, Paul George i pandalshëm

Ndeshje e jashtëzakonshme është zhvilluar në Toyota Center të Houstonit.

Houston Rockets ishte nikoqir i Oklahoma City Thunder, ku në fund triumfuan mysafirët me pesë pikë diferencë 112:117.

Rockets në tre çerekët e parë ishin në epërsi, madje epërsia më e madhe e tyre shkoi në 26 pikë, por pa arritur ta mbajnë atë me sukses.

Paul George ishte më meritori për këtë fitore të Oklahomas me 45 pikë, tre asistime e 11 kërcime.

Russell Westbrook ka vazhduar me ‘Triple-Double’, ku realizoi 21 pikë, 11 asistime e 12 kërcime, ndërsa Dennis Schroder shtoi 17 pikë të tjera.

Për Houstonin më efikasi ishte si gjithnjë James Harden me 42 pikë.

Epërsi të lartë pati edhe Boston Celtics prej 28 pikëve ndaj Los Angeles Clippers, por në fund pësuan humbje 112:123.

Harrell me 21 pikë dhe Gallinari me 19 të tjera ishin më efikasit tek Clippers. /Telegrafi/

Milwaukee Bucks – Orlando Magic 83:103

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?