LAJMI I FUNDIT:

“Nuk donte ta dinte sa ishte rroga”: Rui Costa zbuloi detajet e negociatave me Di Marian

“Nuk donte ta dinte sa ishte rroga”: Rui Costa zbuloi detajet e negociatave me Di Marian

Angel Di Maria është rikthyer te Benfica pasi kaloi 13 vite duke luajtur për skuadra më prestigjioze evropiane. Ai vendosi të zgjedhë dashurinë për futbollin dhe ekipin në vend të parave.

Në një intervistë për B24PT , drejtori sportiv i Benficas, Rui Costa, ka treguar se si ka qenë negocimi me argjentinasin.


“Di María nënshkroi kontratën e tij një muaj para se të vinte në Benfica. Ai nuk donte të dëgjonte asgjë tjetër kur mori vesh se klubi donte ta përfshinte”.

“Paga e Di Marías nuk kalon kufirin e pagës, ai erdhi pa asnjë bonus nënshkrimi”.

“Ai nuk donte të dinte se sa do të ishte rroga e tij, nuk kërkoi as një euro më shumë se sa ishim të gatshëm t’i ofronim. Më tha: Unë dua shumë të luaj sërish për Benfican për çfarëdo rroge që të më japin”, ka treguar Rui Costa.

Gjatë kohës së tij të parë me ekipin portugez, sulmuesi mori pjesë në 121 ndeshje, duke shënuar 15 gola dhe duke dhënë 28 asistime.

Zyrtare: Di Maria kthehet te Benfica pas 13 vitesh
Lexo po ashtu Zyrtare: Di Maria kthehet te Benfica pas 13 vitesh

Ai luajti te Real Madridi, Manchester United, Juventus dhe PSG. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori