Nottinghami eliminon Arsenalin nga FA Cup (Video)

NOTTINGHAM, ENGLAND - JANUARY 07: Eric Lichaj of Nottingham Forest celebrates scoring his side's second goal during The Emirates FA Cup Third Round match between Nottingham Forest and Arsenal at City Ground on January 7, 2018 in Nottingham, England. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Nottingham Foresti ka befasuar Arsenalin në FA Cup.

Topçinjtë u eliminuan pasi humbën me rezultat 4-2, në një takim me shumë ulje e ngritje.

Eric Lichaj duke festuar golin e parë në takim (Getty Images)

Goli i parë në takim edhi nga Eric Lichaj në minutën e 20-të, ndërsa pas tre minutash barazoi Arsenali me anë të Per Mertesacker.

Festa e Per Mertesacker te goli i barazimit (Getty Images)

Pas dy shanseve nga vendasit erdhi dhe goli, ishte Lichaj ai që shënoi në minutën e 44-të.

Ben Brereton e thelloi epërsinë e vendasve nga pika e bardhë në minutën e 64, kurse për 3-2 shënoi Danny Welback.

Festa e lojtarëve të Nottingham Forest (Getty Images)

Goli i qetësisë u shënua në minutën e 86-të nga Kieran Dowell nga penalltia.