Young Boys ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat 2-1 në ndeshjen hapëse të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Cristiano Ronaldo e hapi ndeshjen, ndërsa zviceranë kthyen rezultatin me golat e Nicolas Moumi Ngamaleu dhe Jordan Siebatcheu.

Ngamaleu ishte më i miri në fushë me notën 8.1.

Në anën tjetër te United vlerësim të lartë mori Ronaldo (7.5).

Wan Bissaka ishte më i dobëti në fushë me notën 5.4, pas kartonit të kuq.

Notat e lojtarëve të Young Boys dhe Man Utd

/Telegrafi/