LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Schalke 0-2 Bayern Munich: Musiala më i miri

Notat e lojtarëve, Schalke 0-2 Bayern Munich: Musiala më i miri

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Schalkes me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesligës.

Eric Maxim Choupo-Moring dhe Serge Gnabry i shënuan golat në këtë përballje për bavarezët.

Lojtari më i mirë i takimit ishte Jamal Musiala që shkëlqeu në mesfushë me notën 7.9.

Choupo-Moring (7.5) dhe Gnabry (7.6) ishin dy të tjerët që shkëlqyen po ashtu.

Më i dobëti ëënë këtë takim ishte Dominick Drexler me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Schalkes dhe Bayernit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori