LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 Atletico Madrid: Vinicius shkëlqeu në këtë përballje

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 Atletico Madrid: Vinicius shkëlqeu në këtë përballje

Real Madrid ka mposhtur Atletico Madrid në kuadër të çerekfinales së Kupës së Mbretit me rezultat 3-1 pas vazhdimeve, duke kaluar në mesin e katër më të mirëve në këtë garë.

Reklama

Alvaro Morata shënoi golin e parë në ndeshje, por Rodrygo Goes barazoi në pjesën e dytë, ndërsa në vazhdime shënuan edhe Karim Benzema dhe Vinicius për fitoren e mbretërve.

Vinicius u vlerësua më së larti në këtë takim me notën 8.6.

Pas tij u vlerësua Benzema me notën 7.9 dhe Luka Modric me 7.7.

Jan Oblak ishte më i dobëti në fushë me notën 6.0.

Notat e lojtarëve të Realit dhe Atleticos

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Kalo në kategori