Real Madridi triumfoi 2-0 në Superkupën e Spanjës ndaj Athletic Bilbaos.

Reklama

Golat për Los Blancos i realizuan Luka Modric dhe Karim Benzema.

Real Madridi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.22, me Bilbaon që u vlerësua me 6.66.

Nis mbarë viti 2022 për Real Madridin, mposht Bilbaon dhe fiton Superkupën e Spanjës Nis mbarë viti 2022 për Real Madridin, mposht Bilbaon dhe fiton Superkupën e Spanjës

Mesfushori kroat ishte më i miri në këtë finale dhe u notua me 8.1.

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Raul Garcia, që u vlerësua me 6.2.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/