Barcelona ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Real Betis me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 19-të në La Liga.

Raphinha dhe Roberto Lewandowski i shënuan golat për katalanasit, ndërsa Jules Kounde shënoi autogol për vendasit.

Lojtari më i mirë në fushë ishte Sergio Busquets me notën 8.4.

Pas tij u vlerësua lartë Raphinha me notën 7.8.

Lojtari më i dobët në fushë ishte Nabil Fekir me notën 6.2.

Notat e lojtarëve të Real Betis dhe Barcelonës

/Telegrafi/