LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Milan 2-0 Fiorentina, paraqitje e mirë e mesfushorëve

Notat e lojtarëve: Milan 2-0 Fiorentina, paraqitje e mirë e mesfushorëve
(Foto: Twitter/AC Milan)

Tjetër sukses i Milanit në Serie A, kësaj radhe e ka mposhtur Fiorentinan për ta vazhduar primatin në kampionat.

Reklama

Paraqitja e Rossonerëve në San Siro ishte më e mirë, ashtu që nota mesatare e vendasve (7.15) është më e lartë se ajo e mysafirëve (6.23).

Hakan Calhanoglu (8.2) ka vazhduar me paraqitjet e mira, ndërsa me nota të mira janë vlerësuar edhe golashënuesit Alessio Romagnoli (7.9) dhe Franck Kessie (7.8).

I pandalshëm Milani, nënshtron Fiorentinan dhe rrit diferencën në krye të tabelës
Lexo po ashtu I pandalshëm Milani, nënshtron Fiorentinan dhe rrit diferencën në krye të tabelës

Portieri i Violas, Bartlomiej Dragowski (7.1), që mes tjerash e mbrojti një penallti, ishte më i miri te mysafirët, kurse me notën më të ulët është vlerësuar Martin Caceres (5.2) që shkaktoi penallti.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Milanit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Fiorentinas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori