LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Marseille 0-0 PSG, zhgënjen sulmi i parisienëve

Notat e lojtarëve: Marseille 0-0 PSG, zhgënjen sulmi i parisienëve
(Foto: Twitter/Paris Saint-Germain)

Ka përfunduar pa fitues klasikja franceze ndërmjet Olympique de Marseille dhe Paris Saint-Germain.

Në takimin e zhvilluar në Stade Orange Velodrome, skuadra vendase pati më shumë nga loja, ashtu që ka marrë notë mesatare më të lartë në krahasim me liderin e Ligue 1.

Kapiteni i ekipit nikoqir, Dimitri Payet (8.0), ka marrë vlerësimin më të lartë në takim, i ndjekur nga portieri Pau Lopez (7.7).

Gola të anuluar, karton i kuq – por mbyllet baras klasikja franceze ndërmjet Marseille dhe PSG
Lexo po ashtu Gola të anuluar, karton i kuq – por mbyllet baras klasikja franceze ndërmjet Marseille dhe PSG

Achraf Hakimi (5.7) që u përjashtua me karton të kuq ka marrë notën më të ulët, ndërsa vlerësimet kanë qenë të ulëta edhe për sulmuesit e PSG-së, Neymar (6.2), Kylian Mbappe (6.2) dhe Lionel Messi (6.8).

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave, sipas SofaScore, në talimin Olympique de Marseille 0-0 Paris Saint-Germain. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori