Manchester City ka fituar 3-0 ndaj Wolvesit në kuadër të javës së 21-të në Ligën Premier.

Tri golat në këtë i realizoi Erling Haaland, duke e çuar numrin e golave në 25 deri më tani në këtë edicion.

Manchester City ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.16, me Wolvesin që u vlerësua me 6.57.

Haaland shpartallon i vetëm Wolvesin - Manchester City mbetet hije e Arsenalit në Ligën Premier Haaland shpartallon i vetëm Wolvesin - Manchester City mbetet hije e Arsenalit në Ligën Premier

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte pikërisht Haaland dhe u notua me 9.1

Në anën tjetër, dështimi i kësaj ndeshje doli të ishte portieri Jose Sa, që u vlerësua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dy skuadrave sipas Sofascore:

Reklama

/Telegrafi/