Liverpool ka shënuar fitore ndaj Napolit me rezultat 2-0 në xhiron e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, me dy skuadrat që më parë e kishin siguruar kalimin tutje. Napoli shkon si lider i grupit, ndërsa Liverpooli si i dyti.

Reklama

Mohamed Salah dhe Darëin Nunez i shënuan golat në këtë ndeshje dhe atë në fundin e saj.

Salah ishte lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 7.7.

Pas tij vlerësim të lartëi kishin edhe Alisson (7.4) dhe Konstantinos Tsimikas (7.4).

Më i dobëti në fushë ishte Min-jea Kim me notën 6.4.

Notat e lojtarëve të Liverpoolit dhe Napolit

Reklama

/Telegrafi/