Chelsea e ka siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të FA Cup pas fitore minimale në udhëtim te Leicester City.

Falë paraqitjes më të mirë, skuadra mysafire ka marrë notë mesatare më të lartë (6.83), në krahasim me vendasit (6.45).

Nota më e lartë në këtë takim ka shkruar për golashënuesin e vetëm Ross Barkley (8.0), i cili u inkuadrua në pjesën e dytë për ta vendosur takimin.

Drita fiton ndaj Dukagjinit dhe forcohet në krye Drita fiton ndaj Dukagjinit dhe forcohet në krye

Ndërsa ndër lojtarët me vlerësimin më të ulët ishte edhe sulmuesi i Leicesterit, Jamie Vardy (6.0)

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Leicester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/