Juvebtusi ka fituar 3-1 kundër Sassuolos në kuadër të javës së 17-të në Serie A.

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Danilo, Aaron Ramsey dhe Cristiano Ronaldo, derisa për mysafirët realizator ishte Gregoire Defrel.

Juventusi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.90, me Sassuolon që u vlerësua 6.48.

Dy lojtarë të lënduar, një karton i kuq dhe katër gola - Juventusi fiton ndeshjen dramatike ndaj Sassuolos Dy lojtarë të lënduar, një karton i kuq dhe katër gola - Juventusi fiton ndeshjen dramatike ndaj Sassuolos

Lojtarët me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishin Ronaldo dhe Danilo që u notua me 8.2.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Pedro Obiang që u ndëshkua me karton të kuq dhe u vlerësua me 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored