LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Inter 0-1 Empoli, vlerësimi i Bajramit, Asllanit dhe të tjerëve

Notat e lojtarëve: Inter 0-1 Empoli, vlerësimi i Bajramit, Asllanit dhe të tjerëve
(Foto: Getty Images)

Interi ka pësuar humbje nga Empoli në Giuseppe Meazza, në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Edhe pse Nerazzurrët e humbën ndeshjen, notat mesatare të të dyja skuadrave janë të barabarta.

Portieri vendas, Andre Onana, ka marrë vlerësim të lartë për shkak se nuk lejoi që skuadra e tij të pranonte më shumë gola.

Milan Skriniar, i cili u përjashtua me dy kartonë të verdhë, është lojtari me notën më të ulët në këtë takim.

Empoli nënshtron Interin në Meazza, Bajrami asiston në golin e fitores
Lexo po ashtu Empoli nënshtron Interin në Meazza, Bajrami asiston në golin e fitores

Mesfushori shqiptar, Nedim Bajrami, ka marrë një vlerësim solid të raport me paraqitjen e bashkëlojtarëve të tij.

Paraqitje të mirë pati edhe Kristjan Asllani që aktivizohet ne ziklatrit, ndërsa në lojë u inkuadrua në minutën e 71-të.

Në vijim është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave – sipas SofaScore – në ndeshjen Inter 0-1 Empoli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

U kritikua për golin e dytë të Italisë, reagon për herë të parë Hysaj

Kombëtarja e Shqipërisë
Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

Jose Mourinho e emëron superyllin e Real Madridit si lojtarin e ri më të mirë në botë

La Liga
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Kalo në kategori