LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Fulham 2-1 Chelsea, Leno me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Fulham 2-1 Chelsea, Leno me vlerësim të lartë
(Foto: Getty Images)

Fulhami ka marrë pikë të plota përballë Chelseat në Craven Cottage duke u ngjitur në renditjen tabelare.

Si skuadra fituese, ekipi vendas ka marrë notë mesatare më të lartë se mysafirët.


Portieri nikoqir, Bernd Leno, ishte ndër meritorët për fitoren e Fulhamit, andaj ka marrë notë të lartë, i ndjekur nga golashënuesi Carlos Vinicius.

Te Blutë u veçua Kalidou Koulibaly, i cili po ashtu shënoi gol, si edhe Mason Mount e Kai Havertz.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Fulham 2-1 Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori