Chelsea e ka kryer detyrën në përballjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lille.

Në sfidën e zhvilluar në Stamford Bridge, Blutë i shënuan dy gola duke mos pranuar asnjë dhe kanë marrë mesatare më të lartë se ekipi kundërshtar.

Faza ofensive e vendasve ka bërë paraqitje të mirë, me Christian Pulisic që ka marrë notën më të lartë, ndërsa pas tij ndodhet N’Golo Kante.

Chelsea me fitore komode ndaj Lille, i afrohet çerekfinales Chelsea me fitore komode ndaj Lille, i afrohet çerekfinales

Amadou Onana ka marrë notën më të ulet në takim, i ndjekur nga portieri Leo Jardim që pranoi dy gola e mesfushori Renato Sanches.

Meqenëse luajti vetëm në dhjetë minutat e fundit, Edon Zhegrova nuk pati hapësirën e mjaftueshme që të tregonte më shumë nga loja e tij.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Chelsea 2-0 Lille. /Telegrafi/