LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Brazili 1-1 Zvicra, paraqitje e mirë nga Shaqiri dhe Behrami

Notat e lojtarëve: Brazili 1-1 Zvicra, paraqitje e mirë nga Shaqiri dhe Behrami
Xherdan Shaqiri dhe Philippe Coutinho (Foto: Getty Images)

Brazili dhe Zvicra janë ndarë baras (1-1) në ndeshjen e vlefshme për Grupin E, në kuadër të fazës grupore të Kampionatit Botëror.

Reklama

Ishte një paraqitje e mirë e mesfushorëve shqiptarë, Xherdan Shaqiri (7.5) dhe Valon Behrami (7.0).

Zvicra e shqiptarëve i bën ballë Brazilit të madh
Lexo po ashtu Zvicra e shqiptarëve i bën ballë Brazilit të madh

Ky i fundit ka hyrë në histori duke u bërë lojtari i parë i Zvicrës që luan në katërt Kampionate Botërore.

Behrami nuk e lejoi Neymarin ta bënte lojën e tij (Foto: Getty Images)

Behrami ishte i pakalueshëm në mesfushë, mirëpo një lëndim e detyroi ta lëshonte fushën më herët.

Granit Xhaka (6.3) dhe Blerim Xhemaili (6.4) nuk kanë marrë vlerësime të larta për lojën e tyre.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Brazilit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Zvicrës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Sheikh Mansour do ta ndjek finalen nga stadiumi – kjo është vetëm ndeshje e dytë për pronarin e Man Cityt që përcjell klubin nga afër

Liga e Kampionëve
Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Gareth Bale shfrenon fantazinë: Parashikon fitoren e çmendur të Man Cityt ndaj Interit

Liga e Kampionëve
Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Man City dhe Inter luajnë sonte në stadiumin që u ndërtua për 350 milionë euro – aty është luajtur finalja më e çmendur e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori