Bologna dhe Milani e kanë mbyllur pa fitues ndeshjen e vlefshme për kampionatin italian të futbollit.

Ashtu si rezultati, edhe notat mesatare të skuadrave ishin të barabarta, për vendasit 6.76, kurse për mysafirët 6.77.

Milani luan pa gola ndaj Bolognas Milani luan pa gola ndaj Bolognas

Lojtari i ndeshjes është shpallur mbrojtësi i Rossonerëve, Cristian Zapata (8.1).

Paraqitje e mirë për të dy portierët, Lukasz Skorupski (7.3) dhe Gianluigi Donnarumma (7.2), të cilët i mbajtën rrjetat të paprekura.

Paraqitja më e dobët në këtë sfidë ka shkuar për Tiemoue Bakayoko (5.5), i cili u përjashtua me dy kartonë të verdhë.

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë (61′), ashtu që u vlerësua me notën 6.4.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Bolognas (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/